ubrazeg

Wybierz panel

Technikum akademickie
Szkoła posiada status Technikum akademickiego trzech uczelni:

ubrazeg
ubrazeg
ubrazeg
Srebrna Szkoła 2023
ubrazeg
Żegnamy Lecha Gęborskiego

Lech Gęborski - od lat młodzieńczych harcerz, społecznik i aktywista. Z zawodu zegarmistrz, z pasji - motocyklista, instruktor strzelectwa, hetman Bractwa Kurkowego Miasta Rybnika. Zainicjował zbiórkę społeczną na Motocykl Ratowniczy dla Rybnika, na sprzęt ochronny dla ratowników medycznych podczas pandemii, na insygnia władz Miasta - łańcuch i sztandar. Ostatnim marzeniem była historyczna Osada Rybniki - być może ktoś tę ideę podtrzyma i zrealizuje, pod jego patronatem, tam, z góry... 


Zaangażowany wszędzie tam, gdzie dostrzegał interes społeczny - w ratownictwie medycznym, w środowisku strzeleckim, pośród uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku i wszędzie tam zostawiał cząstkę swych inicjatyw i pomysłów.

Zmarł w wieku 73 lat.

Pogrzeb śp. Lecha Gęborskiego odbędzie się w piątek 5 kwietnia o godzinie 12:00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Rudzkiej w Rybniku.

Społeczność ZST w Rybniku łączy się w bólu z Rodziną Zmarłego.


Fotografia pochodzi z archiwum ZST, została wykonana podczas spotkania Kwartalnika - Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.

Wróć do strony głównej

PARTNERZY