ubrazeg

Wybierz panel

Technikum akademickie
Szkoła posiada status Technikum akademickiego trzech uczelni:

ubrazeg
ubrazeg
ubrazeg
Srebrna Szkoła 2023
ubrazeg
Futbol flagowy w Tyglu

Nauczyciele wychowania fizycznego w ZST w Rybniku zaprosili na boiska Tygla specjalistów futbolu flagowego.

W piątek 20 października na boisku szkolnym uczniowie klas 2Ti, 5Ti, 4Tm oraz chętni mieli możliwość zapoznać się z „jajowatą” piłką i jej specyfiką. Były próby zrywania (lub obrony) „flag”. Uczestnicy próbowali także prostych sytuacji taktycznych – tzw.  „ścieżek”. Niektórym klasom udało się nawet rozegrać walkę o punkty. Zdarzyli się i tacy uczniowie, którzy zostali zauważeni przez naszych gości i zostali zaproszeni na treningi. A mieliśmy przyjemność gościć: Damiana Dębińskiego - członka zarządu ZFAP, Stanisława Hanzela - managera kadry futbolu flagowego oraz Grzegorza Kozuba - trenera i koordynatora ofensywy kadry.

Futbol Flagowy można pooglądać (a także spróbować w godzinach popołudniowych) na naszym boisku. Jesteś zainteresowany? Napisz: damian.debinski@zwiazekfa.pl.


Futbol flagowy to jedna z najmłodszych dyscyplin olimpijskich. Swój statut „olimpijski” uzyskała decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w miniony poniedziałek na sesji w Mombaju.

„Flagówka” zadebiutuje podczas Igrzysk w 2028 roku, którego miastem- gospodarzem będzie Los Angeles.

Futbol flagowy (ang. flag football) to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy „szarżują” przez zerwanie „flagi” z ubrania przeciwnika. Drużyna składa się z pięciu zawodników. Ze względu bardzo ograniczony kontakt fizyczny jest możliwość jednoczesnej rywalizacji na boisku kobiet i mężczyzn.

W Polsce, dyscyplina zadebiutowała w maju 2010 roku we Wrocławiu „Szkolną Ligą Futbolu Flagowego”.

Fot.: Kuba Benek.

 

Wróć do strony głównej

PARTNERZY