Grupa październikowa kończy praktyki w Rimini

26 października 16 uczniów ZST zakończyło miesięczne praktyki zawodowe  we włoskim Rimini. W ostatnim dniu po pracy spotkaliśmy się z pracownikami biura Sistema Turismo by zamknąć dokumentację projektową i otrzymać wszystkie certyfikaty. Nasza przygoda z praktyką już się kończy, lecz zostają wspaniałe wspomnienia, masa pozytywnych wrażeń i doświadczeń zawodowych. Wszyscy opiekunowie pracujący z naszymi uczniami w firmach z wielkim zadowoleniem wypowiadali się o ich pracy, obowiązkowości, bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Ma to odbicie w najwyższych ocenach uzyskanych za całość praktyk zawodowych. 

Arrivederci Rimini!!!

Więcej relacji znajdziecie pod linkiem – przejdź do strony…

Pierwsza grupa w akcji.

 

7 kwietnia 8 spedytorów i 8 informatyków wraz z opiekunami wyruszyło do Rimini, aby odbyć miesięczną praktykę zawodową. Podróż przebiegła bez zakłóceń, w niedzielę 8 kwietnia dotarliśmy do hotelu Bengasi usytuowanego niedaleko plaży.

Od poniedziałku uczniowie rozpoczęli różne zajęcia w ramach projektu:
– spotkanie powitalne w siedzibie naszego partnera Sistema Turismo (przedstawienie zasad projektu, prezentacja opiekunów grupy oraz pozostałych pracowników firmy);
– podpisywanie umów na praktyki, omówienie zasad pracy w trakcie praktyki;
– kurs języka włoskiego.
Oczywiście rozpoczęły się prezentacje uczniów w firmach oraz pierwsze zajęcia. Po godzinach pracy również nie leniuchujemy – zwiedzamy okolice i poznajemy włoską kulturę. Mamy nadzieję, że w kolejnych dniach pogoda będzie nam bardziej sprzyjała, a program praktyki , zajęcia dodatkowe pozwolą nam zgłębić tajniki zawodu i lepiej poznać kulturę, tradycję i kuchnię goszczącego nas kraju. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć w galerii.

Spotkanie organizacyjne – wyjaz majowy

W poniedziałek 16 kwietnia o godzinie 16.30 (sala 92) odbędzie się spotkanie przed majowym wyjazdem do Włoch, które dotyczy podpisania umów oraz regulaminu wyjazdu, informacji przed wyjazdem.
Proszę także o przyniesienie numerów kont bankowych – walutowych do wpisania na umowę.
Obecność uczniów oraz rodziców obowiązkowa.

Wyniki rekrutacji

Dziś, 23 lutego zostały opublikowane listy zakwalifikowanych uczniów z klasy informatyków i spedytorów na październikowy wyjazd na praktyki zawodowe. Gratulujemy wszystkim, którzy pojawili się na listach zakwalifikowanych a także na liście rezerwowej. Zebranie z uczniami i rodzicami odbędzie się w środę 28 lutego o godzinie 16.30 – sala 92. Informacja o zakwalifikowaniu została także rozesłana za pomocą dziennika elektronicznego.

 

Pierwsze zajęcia przygotowujące do wyjazdu

Na początku lutego 2018 r. odbyły się pierwsze zajęcia przygotowujące do wyjazdu grypy ruszającej na praktyki w kwietniu i maju. Zajęcia z przygotowania kulturowo – językowego oraz spotkanie z doradcą zawodowym przebiegały w bardzo przyjaznej i luźnej atmosferze. W przerwie pomiędzy różnymi aktywnościami spotkała ich miła niespodzianka  w postaci niewielkiego poczęstunku 🙂

 

 

Rusza rekrutacja na wyjazd w październiku!

Zapraszamy uczniów klasy 2Tf oraz 2Tp do udziału w rekrutacji na wyjazd stażowy do Włoch. Rekrutacja zaczyna się 23 stycznia, a zakończenie przewiduje się na dzień 16 lutego 2018. Formularze zgłoszeniowe zostały przekazane uczniom zainteresowanych klas. Po wypełnieniu arkusza prosimy o przekazanie go wychowawcom klas.  Wszelkie informacje dostępne są w gablocie obok sali 56. Dodatkowych wyjaśnień udziela pani Elżbieta Piotrowska lub pan Tomasz Stadnicki.